2010
Kurs för Sigfus 31:a augusti - platser kvar! Skriv ut
2013-08-27 09:13

Det finns platser kvar på kursen för Sigfus här hemma på gården nu på lördag den 31:a augusti!

Perfekt för dig som vill träna inför EIRs KM eller inför andra utmaningar i år eller nästa år!  

 

Läs mer www.tolt.nu/kurser och anmäl till Den här e-postadressen är skyddad från spamrobotar, du måste ha Javascript aktiverat för att visa den

 
Startlistor Söndagens finaler - kolla ifall du kommit med!! Skriv ut
2013-07-27 17:21

STARTLISTOR SÖNDAG - FINAL!

OBS! Kolla nogrannt - många strykningar = du kanske är med i final imorrn!

 

Strykningar meddelas via sms 073-9430172 eller Den här e-postadressen är skyddad från spamrobotar, du måste ha Javascript aktiverat för att visa den

 

Tack för till alla deltagare, funktionärer och publik, vi ses imorgon!

 

Lycka till alla finalister !

 

 

 
Deltagarlista VINTERTÖLT Skriv ut
2010-12-06 21:24

Deltagarlista (glöm ej att betala anm avgiften annars stryks du från listan)

OBS! Nu är det 100 ekipage anmälda och vi skriver endast upp på reservlista! 

Kolla att du är med på listan = då har vi mottagit ditt mail = du kan då betala in anm avgift (betalningar finns inte registrerade på den här listan)

Tävlingen kan ställas in i sista minuten pga väderlek (töväder), kolla därför hemsidan innan du åker till tävlingen!

Är du barn/ungdom (under 22 år) meddela detta snarast så vi kan dela klasserna med många ekipage! Den här e-postadressen är skyddad från spamrobotar, du måste ha Javascript aktiverat för att visa den

 

Anmälda ekipage, uppdaterad 2011-02-03 23:30

Marita Aronsson Andersson - Hrimnir fra Ketilsstöðum

Linda Eriksson - Prati från Singö

Annika Sundqvist - Styrmir frá Jagannatha

Annika Sundqvist - Dana fra Hestefjorden

Ida Göthe - Hjartangá från Musö

Ida Göthe - Táta från Mackmyra

Anette Larsson - Leftri från Charlottenberg

Anette Larsson - Raudi-Ofnir från Mårtens

Thorleifur Sigfusson - Von fra Vigra

Thorleifur Sigfusson - Fased

Ástrós Sigfusdottir - Vorsól (b/u)

Pia Granat - Tenór frá Enni

Hanna Lindstedt - Litlastjarna från Tjusta

Josefine Larsson - Gandalf från Sör Sellnäs (b/u)

Caroline Larsson - Saga från Snararp

Nina Johansson - Kappi från Mackmyra

Kelly Eriksson - Bokki frá Seljabrekku (b/u)

Malin Gudmundsson - Nattfari frá Midkoti

Maria K Eriksson - Frida från AndersJansgården

Chatarina Wall - Galsi frá Yfri-Skógum

Candie Larsson - Galsi frá Stokkseyri (b/u)

Nellie Larsson - Dama från Örvik (b/u)

Theres Andersson - Baldur från Knällinge

Emil Sundström - Silfur fra Korsgården

Léanne Lindqvist - Muni från Örvik

Karin Hellqvist - Sunna från Myrkarby (b/u)

Karin Hellqvist - Alfa-Ylfa från Uddenäs (b/u)

Elsa Hellqvist - Dottla från Myrkarby (b/u)

Eveline Berg-Bring - Segull frá Akrakoti

Robin Haraldsen - Hreimur frá Kolsholti

Limpo Gilberg - Hilmir-Snaer frá Ármóti

Anna-Karin Collin - Myrkur från Stav

Susanne Nordin - Neisti från Åleby

Felicia Eriksson - Rak från Myrkarby (b/u)

Katie Brumpton - Smari från Askagården

Katie Brumpton - Bjartur frá Mosfellsbae

Katie Brumpton - Glói

Chatrine Gustavsson - Loftur från Knutshyttan

Helen E Emnerud - Asgrimur från Törstorp

Lizette Selling - Asgrimur från Törstorp

Lizette Selling - Glossa från Fredriksberg

Sigfus Sigfusson -

Sigfus Sigfusson -

Sofie Fältsjö - Tindur (b/u)

Sofie Fältsjö - Hradi (b/u)

Madeleine Collin - Krapi

Ulla Britt - Feykir

Joanna Jönsson - Atla från Nötbacken

Joanna Jönsson - Mani från Ådalen

Josefine Denami - Fjalar

Lisa Teverud - Leiknir från Lundby

Elsa Teverud - Bida frá Rip (b/u)

Emelie Eriksson - Skalkur från Nötbacken

Agneta Camnerus - Andvari från Snällbyn

Maria Hedin - Rökkva frá Leirulaek

Maja Hedin - Prinsessa frá Inri Skeljabrekku (b/u)

Marie Karlsson - Fantur från Borna (b/u)

Ante Eklund - Solbjört från Rolsta

Sonja Strandberg - Garpur från Vika

Margareta Botolfs - Dugur från Grangården

Rolf Stenström - Svarti-Pétur frá Búd

Elin Rosdahl - Frida från Skaneyland

Anna Bergqvist - Kraftla från Viby

Ulrica Björklund - Oddbjörk vom Hofjägergut

Josefin Jansson - Glymur från Färnäs (b/u)

Lena Larsson - Svipur från Boänge

Gisli Johannesson - Eir

Sara Bergman - Messa

Pia Theorin - Uppbót frá Svignaskardi

Eva Strandberg - Frosti från Nyhammar

Karin Johansson - Mökkur från Bärby

Niina Johansen - Geisli frá Varmadal

Linda Karlsson - Idunn frá Litla-Tungu

Linda Karlsson - Glitfaxi fra Holti

Malin von Zweigbergk - Háleggur från Hyndevad (b/u)

Emelie Eriksson - Sigtýr från Mackmyra (b/u)

Hanna Nordenfors - Thyrill från Lilla Årnebo (b/u)

Thorvaldur Àrnason - Thyrnir från Knubbo

Thorvaldur Àrnason - Frisk från Knubbo

Amanda Veniläinen - Stjarni från Orkesta by (b/u)

Ingela Liljeström - Strokkur från Karlsro

Marlene Carlsson - Gjola från Audsholthjaleigu

Jexie Eriksson - Freydir

Jexie Eriksson - Jóborg

Anne Fornstedt - Gumi frá Dallandi

Märta Marklund - Kostur frá Vorsabae2

Anna Ekstrand - Skuggi

Annika Eriksson - Flakkari från Åstorp

Marlene Öjeholm - Halastjarna

Pernilla Skoghill - Leistur frá Hjallalandi

Inger Svenow - Litla-Tritla från Hallsvegården

Sara Wikander -  Fafnir frá Kvistum

My Tengelsen - Nökkvi från Adolfs torpet

Linnea Tammemägi - Spraekur frá Laugarbökkum (b/u)

Annika Sandsten - Hekla från Karlsro

 

Ni som är med på listan, betala in anm avgiften för att säkra eran plats, annars går den till någon på reservlistan.

Finns du inte med på listan ovan, så finns du med på reservlistan, vi meddelar dig så snart vi vet om du mottagit en plats.

Vill du strykas från deltagarlistan eller reservlistan så meddela detta snarast så att någon annan kan få ta din plats!

Ni som inte meddelat vilket varv kommer lottas varv. Showpass rids åt samma håll (vänster varv) 

Varmt välkomna!

 

 
Kom och tävla på våran VINTERTÖLT! Skriv ut
2010-12-06 16:44

Nu drar vi igång med tävlingar, först ut är VINTERTÖLT den 19:e februari. Läs mer under Tävlingar

VÄLKOMNA!

 
<< Start < Föregående 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nästa > Slut >>